FSHF përfundon turin e seleksionimeve

FSHF përfundon turin e seleksionimeve

Asport - Kanë përfunduar të mërkurën, zboret seleksionuese të organizuara nga Drejtoria e Ekipeve Kombëtare pranë Federatës Shqiptare të Futbollit. Sipas një program të detajuar, n ...

Superliga e Kosovës: Prishtina shuan ëndrrën për titull, mposhtet nga Ferronikeli

Superliga e Kosovës: Prishtina shuan ëndrrën për titull, mposhtet nga Ferronikeli

Asport - Ferronikeli arrin të marrë një fitore shumë të rëndësishme për mbijetesë në stadiumin Barjam Aliu përballë Prishtinës, në sfidën hapëse të javës së 24, falë golit të Trium ...

Sukaj: Nuk luaj për Kombëtaren e Iranit

Sukaj: Nuk luaj për Kombëtaren e Iranit

Asport - Xhevahir Sukaj në objektivin e kombëtares së Iranit. Sulmuesi shkodran që po kalon një formë të mirë me skuadrën e Sepahanit, ndiqet nga tekniku i kombëtares së vendit azi ...

Volejboll Femra/ UMB shpallet kampione

Volejboll Femra/ UMB shpallet kampione

Skuadra UMB Volej shpallet për herë të parë kampione e Shqipërisë në volejboll për femra. Ekipi i drejtuar nga Gurabardhi mundi 3-2 në sfidën e tretë skuadrën e Partizanit, duke e ...

Abrashi, tri dëmtime në një ndeshje nga i njëjti lojtar (foto)

Abrashi, tri dëmtime në një ndeshje nga i njëjti lojtar (foto)

Asport - Gjatë një dueli në ajër, Amir Abrashi u godit me bërryl në fytyrë. Një pjesë e fytyrës së tij u mbulua me gjak. Goditja që ia kishte dhënë Sekou Sanogo me bërryl i shkakto ...

Kapllani: Refuzova Nurenbergun dhe Monchengladbachun

Kapllani: Refuzova Nurenbergun dhe Monchengladbachun

Asport - Edmond Kapllani në një intervistë, flet për rinovimin 2-vjeçar të kontratës me Frankfurt. Sulmuesi zbulon arsyet e zgjatjes së marrëveshjes, duke zbuluar dhe një detaj të ...

Kombëtarja e Iranit kërkon Xhevahir Sukajn

Kombëtarja e Iranit kërkon Xhevahir Sukajn

Asport - Rikthim pozitiv në fushë për shqiptarin Xhevahir Sukaj, i cili pas dëmtimit ka arritur të gjejë formën e tij me të mirë. Paraqitja pozitive me skuadrën e Sepahan ka bërë q ...

Fotogaleri

FSHF përfundon turin e seleksionimeve

Asport - Kanë përfunduar të mërkurën, zboret seleksionuese të organizuara nga Drejtoria e Ekipeve Kombëtare pranë Federatës Shqiptare të Futbollit. Sipas një program të detajuar, në të përfshiheshin tre kategori moshash, të datëlindjes 1996, 1998 dhe 1999. Përgjatë harkut kohor të një jave, seleksio more ...

April 23, 2014 (0) comments

Superliga e Kosovës: Prishtina shuan ëndrrën për titull, mposhtet nga Ferronikeli

Asport - Ferronikeli arrin të marrë një fitore shumë të rëndësishme për mbijetesë në stadiumin Barjam Aliu përballë Prishtinës, në sfidën hapëse të javës së 24, falë golit të Triumf Shabanit në pjesën e dytë. Formacioni i Ramiz Krasniqit zhvilloi një nga ndeshjet më të mira të sezonit, duke e meritu more ...

April 22, 2014 (0) comments

Ekskluzive: Skender Gega rrëfehet në veten e parë

Asport - Shkruan: Skender Gega Sezonin qe sapo e mbyllem mund ta ndaja në dy faza. Faza e parë filloj shumë keq përsa i përket pik more ...

April 02, 2014

© 2013 - asport.info

Scroll to top