Gega “vesh” kuq e zi Sylejmanin e Paqaraden

Gega “vesh” kuq e zi Sylejmanin e Paqaraden

Asport - Kombëtarja e shpresave duket se po merr formë. Trajneri i kësaj grupmoshe, Skënder Gega pas ftesave për Mërgim Vojvodën(Standard Liege) dhe Dren Hoxhën (Schalke 04) ka zbu ...

Agjenti italian thotë se largimi i Vidalit, është i sigurt

Agjenti italian thotë se largimi i Vidalit, është i sigurt

Asport – Arturo Vidal është emri i “telenovelës” më të gjatë të kësaj merkatoje verore. Së fundmi “i bindur” se ai do të transferohet për tek United, është shprehur edhe një agjent ...

Merkato “Non Stop” Përmbledhja e ditës

Merkato “Non Stop” Përmbledhja e ditës

Asport - Ronaldinho, Diego Lopez, Arturo Vidal, Marco Reus, Arbeloa, Joel Campbell dhe Pablo Osvaldo janë përfolur më së shumti gjatë ditës së sotme. Inter: Të hënën, vizita mjekës ...

Murinjo: Droba ka ende instikt vrarësi

Murinjo: Droba ka ende instikt vrarësi

Asport- Rikthimi i Didier Drogba te Chelsea ka ngritur entusiamin në maksimum si te tifozët ashtu edhe ke Hoze Murinjo. Dyshja që ka sjellë shumë suksese vitet e fundit për Blutë ë ...

Kremoneze i ofron vend titullari, Manaj: Dua të kthehem te Sampdoria!

Kremoneze i ofron vend titullari, Manaj: Dua të kthehem te Sampdoria!

Asport- “Ëndrra ime mbetet e njëjtë, të shënoj një gol në minutën e fundit në derbin kundër Xhenoas poshtë tribunës së ultrasve të Sampdorias. Unë kisha dëgjuar se Sampdoria dëshir ...

Elseid Hysaj: Ëndërr debutimi në Serie A

Elseid Hysaj: Ëndërr debutimi në Serie A

Asport- Elseid Hysaj nuk e ka fshehur dëshirën e tij të madhe për të debutuar sa më parë në Serie A. Mbrojtësi talentuar i kombëtares shqiptare, që prej tre sezonesh aktivizohet me ...

Ajër, det dhe tokë, riviera shqiptare hap dyert për sportin

Ajër, det dhe tokë, riviera shqiptare hap dyert për sportin

Shqipëria turistike hap dyert për disa evente sportive së bashku që për 5 ditë do të pushtojnë zonën e Drimadhes dhe Qafën e Llogarasë. Për herë të parë në vendin tonë, Federata Sh ...

Fotogaleri

Gega “vesh” kuq e zi Sylejmanin e Paqaraden

Asport - Kombëtarja e shpresave duket se po merr formë. Trajneri i kësaj grupmoshe, Skënder Gega pas ftesave për Mërgim Vojvodën(Standard Liege) dhe Dren Hoxhën (Schalke 04) ka zbuluar se ka ftuar edhe dyshen Valmir Sylejmanin (Hannover 96) dhe Leart Paqaradën (Sandhausen) për ndeshjen miqësore te 6 more ...

August 01, 2014 (0) comments

Godet Tirana, përforcohet me Debatik Currin

Asport - Mbrojtësi, i cili përflitej prej kohësh për një afrim të mundshëm te bardheblutë ka rënë dakort për të veshur fanellën e klubit më të titulluar në vend dhe nga e marta do ti bashkohet 24 herë kampionëve të Shqipërisë në stërvitje.. Debatik Curri është blerja më e re e skuadrës së Tironës. M more ...

July 27, 2014 (0) comments

Intervista ekskluzive/ Dren Hoxha : “Pres Shqipërinë”

Pak ditë më parë, ai do të debutonte me një gol të mrekullueshëm me takë me fanellën e Schalke 04, në miqësoren kundër Hansa Rosto more ...

July 27, 2014
 • Urime Brazil!

  Asport- Futbolli dhe politika janë dy botë. Ato afrohen në mënyrë të rrezikshme me njëra-tjetrën dhe pastaj largohen sërish. Kampionati Botëror në Bra more ...

  July 14, 2014
 • Löw – Më në fund kampion bote

  Asport- Atij iu duk menjëherë lehtësimi pas bilbilit përfundimtar në të famshmin Estadio do Maracana. Joachim Löw arriti në destinacionin e ëndërrave more ...

  July 14, 2014
 • Opinion: Zot, po t’lutna për Shqipni

  Asport: Shkruan: Fitim Xharra Me fillimin e këtij kampionati botëror, “Brazil 2014”, si shumë futbolldashes anembanë botës edhe mua si tifoz i lojës m more ...

  July 11, 2014
 • Opinion: Tifozat më të mirë në botë

  Asport  - Shkruan: Uk Lushi Çdo katër vjet kur fillon dhe derisa mbaron Kampionati Botëror i FIFA-s në Futboll planetin tonë e përfshijnë ethe të kënd more ...

  June 23, 2014
 • Barra e të qënurit Leo Messi

  New York Times- Jeff Himmelman Messi ka preferuar gjithmonë që të lërë lojën e tij të flasë për të, dhe ky muaj mund të jetë shansi i tij më i mirë dh more ...

  June 09, 2014

© 2013 - asport.info

Scroll to top