Kombëtarja U17, nis sot turneun miqësor në Rumani

u 17 dhe Duka_0

Asport –  Kombëtarja U17  merr pjesë në  një turne miqësore  në Rumani.

Ky turne do të sherbej për përgaditje sa më të mira  për eliminatoret e  Kampionatit Europian i cili do ti zhvillojë ndeshjet e veta në muajin tetor.

Trajneri i kuqezinjëve  Xhemal Mustedanagic ka deklaruar se turneu i Rumanisë është shumë i rëndësishëm për të treguar vlerat e lojtarëve dhe për të krijuar grupin që do të përfaqësoj Shqipërinë në ndeshjet eliminatore.

Në Rumani futbollistët tanë  do të luajne tre ndeshje

Rumani – Shqipëri,  Shqipëri -Turqi dhe  Belgjikë – Shqipëri

 

Lista e të grumbulluarve për këtë turne:

1. Denis Hoxha           (Teuta)
2. Elan Kastrati           (Teuta)
3. Edison Ismaili          (Salzburg)
4. Romeo Shahinas      (Roma)
5. Luis Kasneci            (Tirana)
6. Herald Marku           (Tirana)
7. Endri Çekiçi             (Pogradeci)
8. Edvard Ndoci          (Dinamo)
9. Serxio Mukja            (Elbasan)
10. Fabian Lokaj          (Yang Boys)
11. Berat Beqiri            (FC Kopenhagen)
12. Lorik Aliu              (Prishtina)
13. Gazmend Xhepa    (Dinamo)
14. Renald Xhemo
15. Emanuel Ndoj        (Padova)
16. Anderson Abrazhda           (Genova)
17. Besmir Rata           (Tirana)
18. Aldo Bregasi          (Panionios)

You must be logged in to post a comment Login