Hysaj rinovon deri në vitin 2015 me Empolin

Elseid Hysaj

Elseid HysajAsport – Mbrojtësi i majtë shkodran Elseid Hysaj, i cili ishte ndër më të kërkuarit e merkatos së verës nga Lacio, rinovoi edhe një vit tjetër kontratën me Empolin. Hysaj 19 vjeç, që është edhe pjesë e ekipit tonë kombëtar dhe ka gjetur ditën e djeshme akord me drejtuesit sicilianë për të zgjatur kontratën deri në fund të sezonit 2015. Kontrata e mëparshme skadonte në korrik 2014, por nga frika se mos Hysaj largohet me parametra zero, drejtuesit e Empolit i kanë afruar kushte të reja me të drejtë rinovimi të mbrojtësit kuqezi.

You must be logged in to post a comment Login