You Are Here: Home » Futboll

Jaja Ture: Afrikanët trajtohen si kafshë

Asport- Fjalë të rënda, që rikthejnë edhe njëherë në qëndër të vëmëndjes çështjen e racizmit. Fjalën kanë dalë nga Jaja Ture, ylli i Manchester City, i cili është ndalur te diskriminimi që pësojnë lojtarët me ngjyrë dhe të cilin e ndjen edhe vetë. ...

Read more

Di Maria: Nuk e kemi tradhëtuar Murinjon

Asport- Ka bërë shumë zhurmë prapaskena e rrëfyer nga Diego Torres në librin e tij ‘The Special One-Ana e errët e Hoze Murinjos’. Sipas asaj që ka shkruar autori, në fakt, pas barazimit 1-1 me Barcelonën në vitin 2011, Murinjo, atë kohë trajner i Real Madrid, ka shfryrë ashpër kundër lojtarëve të tij, duke i quajtur ‘tradhëtarë’. ...

Read more

Roben i sigurtë: Do hakmerremi ndaj Dortmundit

Asport- Arjen Roben mendon se bavarezët do të hakmerren shumë shpejt ndaj Borusias së Dortmundit për humbjen që këta të fundit u shkaktua një javë më parë në kampionat. Dy skuadrat prenë biletat për në finalen e Kupës së Gjermanisë, ndaj Roben mendon se kjo do të jetë një mundësi shumë e mirë për bavarezët.   Dortmundi i shkaktoi skuadrës së Guardiolës humbjen më te thellë të këtij sezoni, ndaj ky fakt ...

Read more

Barcelona ka nevojë për para, Mesi në shitje

Asport- Në fillim eliminimi në Champions League, më pas humbja në finalen e Kupës së Mbretit. Akoma më keq edhe në La Liga ku situata është gjithmonë e më e komplikuar. Barcelona është në telashe, të gjithë janë nën akuzë: sigurisht Tata Martino, që është kontestuar nga tifozët katalanas, por edhe Leo Messi. ...

Read more

Kros nuk rinovon, Guardiola: Dua të qëndrroj

Asport- Konsiderohet nga të gjithë një prej talenteve më të mëdha europianë, një lojtar që në moshën 24 vjeçare ka fituar gjithçka me Bajernin dhe që shpesh herë ka vështirësi për të gjetur hapësirë në formacionin titullar duke parë konkurrencën e madhe që ekziston brenda skuadrës kampione të Europës dhe Botës. ...

Read more

Diego Kosta siguron: Të premten kthehem në fushë

Asport- Në minutën e 84-të të Getafe-Atletiko Madrid, gëzimi dhe frika janë miksuar. Diego Kosta ka shënuar golin e 2-0, por është përplasur me shtyllën dhe duke provokuar një plagë të rëndë në gju. Frikë e madhe dhe dëshpërim në sytë e mikut Felipe Luis. Më pas, me kalimin e orëve, rikthehet optimismi. Sulmuesi brazilian sot ka ndjekur stërvitjen e Atletikos. Është shfaqur i buzëqeshur dhe mbi të gjitha në ...

Read more

Cana i dashuruar me Lazion: “Do luajë në Europë me bardhekaltërit”

Asport- Një karton i kuq që nuk duhej dhe si rrjedhojë i ka hapur rrugën goleadës së Napolit. Të dielën në drekë Lorik Cana përballë Gonzalo Higuain, nuk ka kaluar një nga javët e tija më të mira me fanellën bardhekaltër. Në këtë fillim jave gazetat më të mëdha italiane kanë folur për një revolucion në mbrojtje në prag të sezonit të ardhshëm, revolucion nga i cili qëndërmbrojtësi shqiptar nuk duket se do të ...

Read more

Januzaj, orgji virtuale me një modele irlandeze

Manchester United nuk po ecën mirë në këtë sezon duke regjistruar rezultate shumë të dobëta në kampionatin anglez, është eliminuar nga Kupa e Mbretëreshës dhe ajo e Ligës si dhe është në prag të eliminimit nga Champions League (barazoi në Old Trafford 1-1 ndaj Bayern Munchen). ...

Read more

Ançeloti beson: Titulli ende i mundshëm për Realin

Asport- Të mërkurën në mbrëmje Real Madridi ka rënë në Sevilja dhe tani shikon që avantazhi të cilin kishin përpara dy javësh dhe i cili i shikonte në pole position për suksesin final në La Liga, të zhdukur. Skuadra e Karlo Ançelotit aktualisht ndodhet në vendin e tretë, por trajneri italian fton skuadrën të mos dorëzohet.   “Nuk besoj se meritonim të humbisnim- është shprehur Ançeloti- por nga një anë ...

Read more

© 2013 - asport.info

Scroll to top